Programování v UNIXu II (NSWI138)

NSWI138, MFF UK, letní semestr 2013/2014
středa 17:20-18:50 v laboratoři SU2 (Malá Strana)

Přednášející: Vladimír Kotal

Přednáška "Programování v UNIXu II" (v jazyce C) je volným pokračováním přednášky NSWI015 a má za úkol rozšířit znalosti v ní získaných. Je požadována prerekvizita NSWI015 (tj. úspěšně složená zkouška). Rozsah je 1/1 s tím, že přednáška i cvičení se koná přímo v laboratoři. Důraz by měl být na praktické řešení problémů a větší interaktivitu se studenty.

Zde je syllabus jak je v ISu. Aktuální verze materiálů bude vždy k dispozici.

Zdrojáky k příkladům lze najít v src (archív)

Tento předmět nebude vyžadovat zápočtový program, ale po každém z vás budeme chtít velmi krátký program, který prozkouší znalosti ostatních, a chceme ho od vás před vaší zkouškou. Fantazii se meze nekladou, ale mělo by to být v rámci znalostí předchozí přednášky či toho, co se probere zde. Hlavní podmínkou je, že musí obsahovat na začátku souboru pokud možno krátký komentář, co by program dělal, kdyby neobsahoval chyby, a že by to mělo být krátké, tj. jen kolem 30-40ti řádek bez hlavního komentáře a include řádků. Inspiraci hledejte například zde. Pošlete nám jak program, tak řešení, a my je společně s vaším jménem zveřejníme na této stránce, ať máte nějakou motivaci to udělat dobře.

Zkouška bude ve stejných termínech jako pro NSWI015 a dostanete asi nějaký příklad co budete muset napsat a odladit, podobně jako v NSWI015. Počet životů je omezen pouze celkovým počtem vypsaných termínů.


Poslední změna: